Read More Books Challenge: Miasto kości

Nominację otrzymałam od Magic Wizard za co bardzo dziękuję. Gdyby nie ty to pewnie ta książka leżałaby na mojej półce jeszcze przez rok. Dla tych co nie wiedzą o co chodzi w tym challenge'u to jedna osoba wyznacza drugiej książkę, która ta musi przeczytać i zrecenzować w przeciągu dwóch tygodni. Ja nominuję:
Aleja Czytelnika: Rok 1984
Książkoholiczka Blog: Duma i uprzedzenie

Jeśli nie dacie rady przeczytać książki z jakiegoś powodu, albo ją czytałyście to dajcie znać w komentarzu, albo napiszcie na maila to wybiorę coś innego.Tytuł: Miasto kości
Autor: Cassandra Clare
Ilość stron: 508
Wydawnictwo: Mag
Tłumaczenie: Anna Reszka
Rok wydania: 2013
Ocena: 9/10


Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela.
Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.
Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine’a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine’a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął…
Książkę miałam w planach od dłuższego czasu, ale nie mogłam się za nią zabrać. Na szczęście dostałam ostatnio motywację i się udało.
Słyszałam o tej pozycji wiele dobrego, dlatego też miałam wysokie oczekiwania co do niej i nie zawiodłam się.
Fabuła jest oryginalna, tajemnicza, intrygująca. Jednym słowem niesamowita. Autorka wykreowała świat, który skradł moje serce.
Bohaterowie są nadzwyczajni. Pojawia się wiele postaci, magicznych stworów. Podziwiam autorkę za to, że nie pogubiła się w tym wszystkim. Jest to jedna z niewielu książek, w której polubiłam główną bohaterkę. Jej determinacja, chęć odnalezienia matki, zaimponowały mi w pewnym stopniu. Historia Jace'a wzruszyła mnie. Bohater jest fenomenalny i od razu się w nim zakochałam. Do pozostałych postaci nie mam żadnych zarzutów. Każdy jest inny i ma w sobie coś, przez co nie można go  nie lubić.
Książka jest przepełniona akcją. Ciągle coś się dzieje i trudno się od niej oderwać. Zakończenia rozdziałów są tak intrygujące, że zmuszają nas do dalszego pożerania lektury. Pojawiły się dla mnie momenty bardzo szokujące. Jedyne pytanie jakie mi się wtedy nasuwało na myśl to: "Co tu się właśnie stało?". Siedziałam i patrzyłam na książkę z niedowierzaniem.
Styl autorki jest prosty i bardzo wciągający. Lektura nie zawiera długich opisów, ale są bardzo intrygujące. Pani Clare w fajny sposób przedstawiła opisy walk, miejsc. Podziwiam ją za to, że nie pogubiła się w świecie, który wykreowała. Widać, że książka była przemyślana od początku do końca.
Podsumowując żałuj, że nie sięgnęłam po tę książkę znacznie wcześniej, ale jak to się mówi lepiej późno niż wcale. Polecam tę pozycję wszystkim, którzy jeszcze jej nie czytali. Z pewnością sięgnę po kolejne tomy, bo jestem bardzo ciekawa, jak historia potoczy się dalej.

13 komentarzy :

 1. Ja też od dawna chcę się zabrać za tę książkę,ale zawsze wpadnie mi coś innego do rąk :/
  Pozdrawiam cieplutko!
  http://olalive-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Też chcę przeczytać "Dary Anioła". c: Twoja recenzja zachęciła mnie jeszcze bardziej do tego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się ją przeczytać i przekonać się, czym się tak wszyscy zachwycają :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za nominację;D I tak chciałam sobie odświeżyć "Dumę..." więc wstrzeliłaś się świetnie;D
  Przeczytałam ongiś "Miasto Kości", ale zachwytów nie było, więc nie sięgnęłam po resztę;) Może to naprawię;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hah cieszę się, że trafiłam z książką. :)

   Usuń
 5. W tym miesiącu będę tę książkę czytać jeszcze raz. Za pierwszym razem doczytałam do 3 części i przerwałam. Nie wiem dlaczego, ale wiem że podobała mi się tak samo jak tobie. Tym razem doczytam do końca :D Bo jestem bardzo ciekawa Pani nocy.
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo się cieszę, że trafiłam z nominacją i z tego, że książka tak bardzo ci się podobała! Jestem zakochana tak samo jak ty!

  OdpowiedzUsuń
 7. I bardzo doberze, że się w końcu za nią zabrałaś!
  Z każdą kolejną częścią jest tylko lepiej, zabiejar się za kolejne <3
  zapiskizgredka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw muszę je zdobyć, a z tym będzie ciężko, bo portfel mi się buntuje. :P

   Usuń
 8. Nad serią sie nie pochyle,ale może serial?xD

  OdpowiedzUsuń
 9. Widać, że fabuła potrafi zachwycić niejednego. Nie jest to może mój klimat, ale jeszcze się nad tym tytułem zastanowię. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Miasto kości czytałam już dawno, ale pamiętam swój zachwyt nad całą historią! Kolejne tomy są równie świetne, a cały świat nabiera bardziej skomplikowanego klimatu :)
  Pozdrawiam
  secretsofbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam tę serię! "Miasto kości" jest świetne, a kolejne części nawet jeszcze lepsze :D

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka