Krime story - cytaty


" On siedział w bezruchu. Wtopiony w betonowy krajobraz - jak kameleon, który zapomniał, że oprócz czerni istnieją kolory. Czekał. Nie były w stanie rozproszyć go nawet dzieciaki ganiające się z pistoletami na wodę. Cierpliwie jak śmierć, czekał. "

" Łowca spokojnie obserwował ofiarę czekając na dalszy bieg wydarzeń. Aorty pompowały coraz większą ilość krwi w kierunku mózgu. Dobrze znał ten szum w uszach. Dzięki niemu wiedział, że żyje, a adrenalina karmiła codziennie jego ciało, by nie zasnąć w tym świecie żywych trupów. "

" Ulica była mu niczym matka, która rozumiała go bez słów i jak ojciec, który karcił go za błędy. "

" Lojalni wyłącznie w stosunku do siebie, niczym głodne samotne wilki przemierzające asfaltowe prerie i betonowe lasy. "

" Dwójka przyjaciół była pewna swego. Niecierpliwie czekali na dzień, w którym wszystko się zmieni. Dosłownie wszystko. "

" - Dzięki ziomeczku... Prawdziwy z ciebie przyjaciel... Dzięki, że nie zostawiłeś mnie tam w lesie [...]
- Nigdy bym cię nie zostawił, tak jak ty kiedyś nie zostawiłeś mnie. Pamiętasz? "

" Żegnaj przyjacielu... Do zobaczenia w piekle. "

" Powoli całe życie zaczęło przelatywać mu przed oczami. [...] Czuł się, jakby oglądał album ze zdjęciami z całego życia wykonany przez dyskretnego paparazzi, który zawsze wiedział, gdzie znaleźć dobry kadr. Mentalne fotografie oglądał w zdumieniu, a każda kolejna była nasączona uczuciami i doznaniami. Przypomniał sobie, jak wyglądało jego życie, zanim wciągnął go uliczny wir, który zassał go niczym trąba powietrzna, w stronę dna, łamiąc prawa fizyki. To było tak dawno, że zapomniał, iż istnieje coś poza betonową dżunglą, narkotykami i pieniędzmi. "

" Zaraz zabiorą ją anioły i wszystko się skończy, a cały ból minie. Jeszcze tylko chwilę i będzie nareszcie w domu. "

" Niewymierny ból ogarnął jego wnętrze i zaleciał ciało żarem. Po raz pierwszy poczuł, że serce to nie tylko mięsień. "3 komentarze :

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka