Disney Book TAGHejka! Dzisiaj mam dla Was Disney Book TAG, od którego zostałam nominowana przez dwie osoby, niestety nie pamiętam dokładnie przez kogo za co bardzo przepraszam.


1. Mała Syrenka - bohater, który jest wyobcowany lub czuje się nieswojo w sytuacji, w której się znalazł.

Wydaję mi się, że do tej kategorii pasowałaby Katniss Everdeen, po tym jak zgłosiła się do Igrzysk za siostrę. Nie mogła się odnaleźć w Kapitolu, wszystko tam było dla niej nowe. Gdybym była na miejscu bohaterki też bym się czuła nieswojo w nowym miejscu, a w szczególnie w Kapitolu, gdzie ludzie mieli bardzo dziwny styl.
2. Kopciuszek - bohater, który przechodzi ogromną metamorfozę. 

Tutaj idealnie pasuje Elisa z Dziewczyna ognia i cierni. Na początku książki, była księżniczką z nadwagą, która sama sobie z niczym nie radziła, a pod koniec powieści stała się odważną dziewczyną i przez te wszystkie wydarzenia, które ją spotkały straciła także na wadze.3. Królewna Śnieżka - książka, w której bohaterowie diametralnie różnią się od siebie. 

Niewątpliwie Aleks i Amelia ze Skazanych na ból. Chłopak jest skinheadem, ma swoje bractwo i prawdy, w które wierzy, a dziewczyna jest przeciętną licealistką, jednak z tragiczną przeszłością. Mimo to ich drogi się zeszły. Książka jest naprawdę genialna i jeśli jej jeszcze nie czytałeś/aś to musisz to jak najszybciej nadrobić!


 4. Śpiąca Królewna - książka, podczas czytania, której zasnąłeś.

Jest to Lalka.  Przemyślenia Wokulskiego, ciągnęły się w nieskończoność, rozdziały były bardzo długie, czcionka minimalna, a ja bardzo zmęczona. Nawet nie wiem, w którym momencie czytania zasnęłam, ani na której stronie byłam, bo książka w nocy spadła mi na podłogę. 5. Król lew - bohater, który w dzieciństwie musiał zmierzyć się z traumatycznym przeżyciem. 

Tutaj od razu pomyślałam o Sky z Hopeless. Co może być gorszego od byciem wykorzystywanym w wieku kilku lat przez ojca? Najgorsze jest w tym wszystkim to, że dziewczyna nie pamiętała tamtych dni, aż do pewnego czasu. Jeśli komuś zaspoilerowałam trochę książki, to bardzo przepraszam, ale po prostu musiałam to napisać.


6. Piękna i Bestia - książka, której się obawiałeś, a okazała się, że jest wspaniała. 

Są to Papierowe miasta. Bardzo bałam się tej książki, gdyż na Gwiazd naszych wina się zawiodłam, bo tylu dobrych opiniach. Jednak po Papierowych miastach, dałam kolejną szansę Greenowi, bo książka mi się bardzo podobała.
7. Alladyn - bohater, którego życzenie się spełniło. 

Trochę myślałam, nad tą kategorią i doszłam to wniosku, że pasuje tutaj Luke z Najdłuższej podróży, który ryzykował życiem, aby utrzymać rodzinne gospodarstwo. Na koniec książki, spotyka go miła niespodzianka, dzięki której nie musi się już martwić o fundusze rodzinne.
8. Mulan - bohater, który udawał kogoś kim nie jest.

Tutaj pasuje Allyson z Ten jeden dzień, która w czasie wycieczki zamienia się w całkiem inną osobę, zrobiła się odważna, a nawet z nieznajomym chłopakiem uciekła na jeden dzień do Paryża.


9. Toy story - książka, której bohaterów chciałbyś ożywić.

Jest wiele takich książek, ale nie chciałabym ożywiać wszystkich bohaterów, tylko pojedyncze postacie, a w szczególności większość chłopaków. :P

10. Disney Descendants - ulubiony czarny charakter.

Nie mam, bo podczas czytania nie skupiam się nigdy na czarnych charakterach, a po drugiej w książkach przeważnie jest o nich mało, bo główne wątki toczą się wokół głównych bohaterów, którzy zawsze są tymi dobrymi.W końcu udało mi się zrobić jakiś TAG od dłuższego czasu. Kolejną recenzję postaram się dodać w następny weekend, jednak nie obiecuję, bo nauczyciele szaleją ze sprawdzianami i kartkówkami, że ledwo wyrabiam.
Ci, którzy obserwują mnie na instagramie (jak ktoś jeszcze nie obserwuje to zapraszam: alotofpage), to wiedzą, że założyłam snapa, możecie mnie dodawać, nazwa: milkusiax, wtedy będziecie ze wszystkim na bieżąco, a nawet o pewnych rzeczach dowiecie się jako pierwsi, także zachęcam do dodawania.


9 komentarzy :

 1. O tak! Katniss zdecydowanie czuje się nieswojo w swojej sytuacji! :D
  Świetny tag!
  Buziaki,
  SilverMoon z bloga Fantastyczne książki

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi ciekawe, a sam Tag uroczy c:
  Ale radziłabym na początku postu zaznaczyć, że może zawierać spoilery żeby nie zepsuć nikomu przyjemności z czytania :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ fajny tag. :D Disney + książki, czego więcej chcieć? ^^
  Pozdrawiam!
  Hon no Mushi

  OdpowiedzUsuń
 4. Dawno nie oglądałam jakieś bajki z Disneya.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeuroczy tag!
  Oj tak, Katniss pasowałaby do Małej Syrenki. I Sky z Królem Lwem... Lepiej bym tego nie wymyśliła! <3

  Chciałam Cię powiadomić, że gify w moim poście UNBOXINGU nareszcie działają - zapraszam do pełnej lektury :)

  Przerwa na książkę

  OdpowiedzUsuń
 6. Koooocham ten tag!
  Na niektóre odpowiedzi odpowiedziałabym podobnie :) Nie masz ulubionego czarnego charakteru? W taki razie sklejamy piątkę, bo ja też nie mam...kurcze! Musimy to zmienić! :)
  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten tag jest WSPANIAŁY!
  Sky jako Król Lew. Naprawdę zaskoczyłaś mnie tym porównaniem, a raczej jego trafnością!
  http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Och, Disney... <3 <3
  A ja właśnie mam czytać Lalkę. ;-;
  Też bym chciała ożywić w większości chłopaków. XD To przecież nie nasza wina, że boys in books are just better :D

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka