Bez słów - cytaty
"Jestem pewna, że skoro już raz odnalazłaś tu szczęście, odnajdziesz je po raz kolejny. Niektóre miejsca i niektórzy ludzie po prostu do siebie pasują."

"Mój Bill mawiał, że nawet gdyby chciał, nie mógłby mieć przede mną tajemnic. To oczywiście również kwestia miłości i tego, że czasem ta druga osoba praktycznie staje się częścią ciebie, a trudno ukrywać tajemnice przed samym sobą."

"Mam kilkoro przyjaciół, ale poza tym nikt na mnie nie czeka. - Gdy tylko wyrzuciłam z siebie te słowa, nagła świadomość tego, jak bardzo jestem samotna, pozbawiła mnie tchu niczym cios prosto w brzuch."

"Zatęskniłam za dawną sobą. Już wtedy byłam naznaczona tragedią i wiedziałam, że życie to nie bajka, że nic nie jest nam dane raz na zawsze, a w świecie trudno o sprawiedliwość."

"Smutek, który czułam, był duszący, klaustrofobiczny. Musiałam uciec."

"Jestem świrem. Nie bez powodu byłem samotny - to przeze mnie zdarzyło się tyle nieszczęść, tyle bólu. Jestem do niczego."

"Nie mają pojęcia, kim jesteś. Zresztą, nie zasługują na to, by cię poznać. Nie pozwól, żeby ich słowa sprawiły ci ból."

"Cieszyłam się, że nie próbuje podnieść mnie na duchu. Pełne zrozumienia milczenie bywa lepsze od wielu słów, które koniec końców okazują się bezsensowne i zbędne."

"Ona dźwigała poczucie winy spowodowane przekonaniem, że nie walczyła, kiedy należało. Ja zaś nosiłem bliznę, która przypominała mi, co się dzieje, gdy człowiek walczy. Każde z nas w chwili grozy zareagowało inaczej, a jednak oboje na tym ucierpieliśmy. W takich sytuacjach nie ma właściwego i niewłaściwego zachowania, czerni i bieli. Jest za to tysiąc odcieni szarości."

"Może musiałam się poczuć bezpiecznie, zaakceptować swój ból? Dopiero to pomogło mi się uwolnić od codziennej udręki. Potrzebowałam kogoś, kto mnie zrozumie i przytuli, kiedy płaczę."

"Nigdy w życiu nie skrzywdziłabym tego pięknego, wrażliwego człowieka, który doznał już w życiu tylu nieszczęść."

"Od dziś [...] ilekroć rozpęta się burza, będę myślał o tobie. Tylko o tobie."

"Serce i rozum podpowiadały mi, że właśnie odnalazłam dom."

"Myślałam o tym, jak codziennie dziękuję swoim szczęśliwym gwiazdom za to, że się tu znalazłam... Właśnie tu i właśnie z tobą."

"Kocham cię tak bardzo, że to aż boli."

"On mnie kocha, śpiewało moje serce. I ja go kocham, pragnę oddać mu ciało i duszę. Nic poza tym nie ma znaczenia."

"To straszne wiedzieć, że jeśli kogoś zostawisz, jego życie obróci się pył."

"Nie, tak naprawdę to opowieść o samotności i o dziewczynie, która okazuje się symbolem szczęścia dla mężczyzny, który nigdy go nie zaznał."

"Ja chciałbym wyciągnąć rękę i móc dotknąć ciebie. Chcę dla ciebie pracować i troszczyć się o ciebie. Chcę być kiedy jesteś chora i samotna."

"Nieważne kim jesteśmy, musimy radzić sobie z tym, co przyniesie los, nawet jeśli okaże się gówniany, i robić, co w naszej mocy, żeby mimo to się rozwijać, kochać, mieć nadzieję... i wiarę w to, że droga, którą podążamy wiedzie do jakiegoś celu. A poza tym musimy pamiętać, że im bardziej życie daje nam w kość, tym jesteśmy mądrzejsi."

"Upokarzał go, zamiast podać mu rękę, a ja nie miałam szacunku dla ludzi, którzy kopią leżącego."

"Zawsze byłaś tylko ty. Zawsze-będziesz-tylko-ty."

"Uważam, że miłość to  na tyle abstrakcyjne pojęcie, że każdy z nas ma swoje własne słowo na określenie tego, co dla niego oznacza."

"Kiedyś powiedziałem, kiedy będziemy starzy i siwi, popatrzę, jak leżysz obok mnie, tak jak teraz, popatrzę ci w oczy, i będę wiedział, że zawsze liczyłaś się tylko ty. I to właśnie będzie największa radość mojego życia, Bree Prescott."

"A jej miłość otacza mnie ze wszystkich stron i przypomina, że najgłośniejsze słowa to te, które sami przeżywamy."9 komentarzy :

 1. Cytaty zachęcają do sięgnięcia po powieść! Jeszcze się za nią nie zabrałam, ale mam ją w planach. Z cytatów wynika, że może być to przyjemna do przeczytania historia o miłości:) Pozdrawiam!
  Ich perspektywy

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba jestem ostatnio zbyt emocjonalna, a może to słowa "Kocham Cię tak bardzo, że to aż boli" sprawiły, że praktycznie popłakałam się czytając te cytaty. Muszę sięgnąć po tę książkę, koniecznie...
  Pozdrawiam,
  Chaotyczna A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hah ja płakałam przez całą książkę i tylko jak o niej pomyślę to mam łzy w oczach.

   Usuń
 3. <3 całą książkę można uznać za cudowny cytat. Uwielbiam tę historię i nigdy o niej nie zapomnę :D A te cytaty mogłabym sobie napisać na ścianie.
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 4. Cytaty są wspaniałe i bardzo zachęcają do książki :) Na szczęście mam ją na swojej półce i cierpliwie czeka, aż po nią sięgne :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, a cytaty naprawdę bardzo mnie do niej zachęciły.
  Dziękuję! :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  napolceiwsercu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Wybrałaś piękne cytaty, jednak raczej nie planuję sięgać po tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ładne cytaty <3

  Zapraszam też na dopiero startujący blog
  zamknietawpozytywce.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka