Bez słów

Tytuł: Bez słów
Autor: Mia Sheridan
Ilość stron: 381
Wydawnictwo: Otwarte
Tłumaczenie: Martyna Tomczak
Rok wydania: 2016
Ocena: 10/10


Czy są takie rany, których miłość nie zdoła uleczyć?
Archer, obarczony niewypowiedzianym cierpieniem, mieszka w swojej samotni blisko lasu. Jest przekonany, że tylko tyle mu zostało. Do pobliskiego sennego miasteczka przybywa Bree. Dziewczyna liczy na to, że w końcu odnajdzie rozpaczliwe poszukiwany spokój. Gdy spotyka Archera, jej początkowa nieufność zmienia się w rosnącą fascynację outsiderem. Próbując przedrzeć się przez warstwy niedostępności i dzikości, jakim Archer przez lata zasłaniał się przed innymi, Bree powoli rozbiera go z kolejnych tajemnic. Czy budzące się w ciszy uczucie uwolni ich od bolesnej przeszłości?

Książkę bardzo chciałam przeczytać, odkąd zobaczyłam jej zapowiedź.  Muszę przyznać, że dawno nie czytałam tak wspaniałej i tajemniczej pozycji.
Autorka miała niesamowity pomysł na książkę. Jest ona trochę schematyczna, ale napisana w taki sposób, że się tego nie odczuwa.
Zacznijmy od bohaterów. Archer jest wyjątkowym chłopakiem, tajemniczym ze smutną i tragiczną przeszłością, której skutki są widoczne cały czas. Nie może poradzić sobie z emocjami i uczuciami, które gromadzą się w jego sercu. Przez złe wydarzenia z dzieciństwa stał się nieufny w stosunku do ludzi. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z taką postacią jak on i trudno mi będzie o nim zapomnieć.
Bree również ma za sobą tragiczną przeszłości, od której chciała się uwolnić. Podziwiam jej determinację i chęć pomocy Archerowi, aby mógł żyć normalnie, jak każdy inny człowiek.
Książka przedstawia historię pięknej miłości, która porusza kilka ważnych kwestii. Jedną z nich jest ignorancja społeczeństwa i ocena innych pod względem wyglądu. Jest to problem, który istniał, istnieje i będzie istniał, dlatego też bardzo się cieszę, że został poruszony w tej powieści. Archer, który został dotknięty przez los był okrutnie traktowany przez mieszkańców, aż do momentu, gdy     o nim zapomnieli, a on nauczył się z tym żyć. Książka naprawdę skłania do refleksji i dzięki niej można zobaczyć rzeczy, na które nie zwraca się codziennie uwagi.
Autorka wykreowała również piękne miejsce akcji, do którego miałam ochotę się przenieść. Jest ono klimatyczne i idealnie dopasowane do całej historii.  Czytając, czułam się tak, jakbym weszła do książki i chodziła za bohaterami po tym pięknym miasteczku.
Styl pisania autorki jest prosty i przyciągający. W niesamowity sposób opisuje miłość dwojga ludzi. Przez całą lekturę byłam wzruszona, roztrzęsiona i wylałam tonę łez. Wszystkie cytaty, które udało mi się zaznaczyć, sprawiają, że trudno będzie mi zapomnieć o tej pozycji. Dodatkowo w książce pojawiają się tajemnie, które chce się jak najszybciej odkryć, są również szokujące momenty, podczas których trudno jest opanować emocje.
Podsumowując książka jest magiczna i tajemnicza. Bardzo trudno znaleźć słowa, które były by w stanie opisać tę pozycję.  Porusza ważne tematy, z którymi warto się zapoznać. Jest przepełniona pięknymi cytatami, które wzruszają i skłaniają do refleksji. Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych książek wydanych tego roku.


7 komentarzy :

 1. Bardzo mi się ta książka podobała. :D Trafiła nawet do mojej ulubionej 10. Mam nadzieję że inne książki tej autorki spodobają mi się tak samo.
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak bardzo chcę tę książkę przeczytać!! Mam już ją na celowniku, więc mam nadzieję, że gdy w końcu wpadnie w moje ręce będę mogła poczuć jej magię! :>
  Pozdrawiam
  secretsofbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ocena mówi sama za siebie.. Książka niecierpliwie czeka na swoją kolej na mojej półce i mam nadzieję, że faktycznie będzie rewelacyjna. Recenzja bardzo zachęca :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nie czytałam,ale napewno to zmienię! Bardzo mnie zachęciłaś i słyszałam dużo pozytywnych opinii na jej temat. :)
  Pozdrawiam cieplutko!
  http://olalive-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Zainteresowałaś mnie baardzo.
  Teraz jednak nie mam ochoty na książki o takiej tematyce. Na pewno przypomnę sobie tą recenzje, jak mnie taka ochota najdzie😍😍
  zapiskizgredka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na nią ze zniecierpliwieniem - zapisałam się na book tour i mam nadzieję, że wkrótce do mnie dotrze, bo zapowiada się cudowna lektura :D
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Czuję się coraz bardziej zaintrygowana tą powieścią ^_^ Muszę ją koniecznie przeczytać <3

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka