The Grinch Book Tag


Hejka! Już niedługo święta, więc postanowiłam zrobić świąteczny Tag :)

1. Połowa lampek na choince jest wypalona: Książka, która zaczynała się dobrze, a potem zleciała jak z górki

Tutaj zdecydowanie pasuje mi seria Pamiętników wampirów, kiedy zaczęłam ją czytać byłam zachwycona. Później księga 5 (chyba) rozczarowała mnie i teraz mam przerwę jeśli chodzi o tą serię. Zamierzam ją kiedyś skończyć. Drugą książką, która według mnie pasuje tutaj to Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta. Nie dosyć, że opis mnie zachęcił do jej przeczytania to jeszcze ta cudowna okładka... Kiedy zaczęłam czytać - była w porządku, ale potem nic nie wiedziałam z tej książki. Do tego doszły naukowe sprawy eh...

2. Irytująca Ciocia Basia nie chce Cię zostawić w spokoju: Średniawa książka, którą wszyscy się zachwycają

Pierwsza to Zostań jeśli kochasz. Ta książka nie wzbudziła we mnie tyle emocji, jakich bym oczekiwała i zdecydowanie bardziej podobał mi się film. Drugą książką jest  Pięćdziesiąt twarzy Greya. Przeczytałam tylko kilkadziesiąt stron i to o te kilkadziesiąt za dużo. Ta książka nie była nawet średnia, ona była tragiczna, a przede wszystkim język jakim została napisana. Recenzji z niej nie było i nie będzie, bo szkoda mi na to czasu. 

3. Twoje pupile nieustannie przewracają świąteczne dekoracje: Wybierz bohatera, który sporo napaskudził (nie może to być czarny charakter!)

Hmm wydaje mi się, że pasowałby tu Damon z Pamiętników wampirów.

4. Słyszysz jak Twoi rodzice wystawiają prezenty i dowiadujesz się, że Święty Mikołaj nie istnieje: Książka, która została Ci zaspojlerowana

Nie ma takiej! Na całe szczęście! 

5. Widok z okna przysłania Ci gruba warstwa śniegu: Bohater, którego po prostu nie mogłeś zrozumieć

Szczerze nie wiem czy był taki bohater, ale w sumie jednak był, a jest nim Stanisław Wokulski ugh jak on mnie denerwował, dlatego po 10 rozdziałach skończyłam z tą lekturą. 

6. Należysz do jedynej w swoim rodzaju grupy singli, a wszędzie wokół słyszysz Mariah Carey i jej "All I Want For Christmas": Książkowa para, której nie możesz znieść

Ellena i Stefano z Pamiętników wampirów, wole Ellenę z Damonem. 

7. Nie możesz się pozbyć tego szorstkiego, wełnianego swetra, który otrzymałeś na święta lata temu: Wybierz kilka książek, które siedzą na Twojej półce już trochę czasu, jednak brak Ci motywacji by je przeczytać, mimo to nie masz serca się ich pozbyć

W tym wypadku jest tak, że ja te książki chce przeczytać, ale na tą chwilę znajdują się lepsze, a ich czytanie odkładam na potem i tak jest z resztą serii Pamiętników wampirów i z Wybrani.

8. Babcia odleciała na reniferku: Bohater, którego śmierci cały czas nie możesz przeboleć (może to być postać z filmu)(uwaga na SPOJLERY!)

Oczywiście że Prim!!! :(

9. Wszystkie centra handlowe są okropnie zatłoczone: Seria, która ma za dużo tomów/ za bardzo się ciągnie

Na tą chwilę Pamiętniki wampirów, jak dla mnie powinna się skończyć po 4 tomach lub pomysły w kolejnych powinny być lepiej wykorzystane, ale i tak to dokończę czytać, może jednak będzie lepiej.

10. Grinch: Bohater, którego nienawidzisz (nie może być to zły charakter)

Stanisław Wokulski!! 
7 komentarzy :

 1. Mi tez Zostań jeśli kochasz średnio się podobało, a książkowe Pamiętniki wampirów to dla mnie całkowita porażka :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie śmierć Prim jakoś szczególnie nie poruszyła. :P
  Pamiętników wampirów nie czytałam i nie mam zamiaru czytać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny tag:D Nie widziałam go jeszcze.
  PS Nominowałam Cię do Disney Book Tag:)Szczegóły tu: http://lekturia.blogspot.com/p/blog-page_14.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne odpowiedzi :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi Zostań jeśli kochasz również niezbyt przypadło do gustu. Ta książka zbierała tak dużo dobrych opinii, że spodziewałam się po niej czegoś więcej ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z Pamiętnikami wampirów stanęłam na ostatniej części, którą napisała L.J.Smith. Reszta jest już chyba pisana przez tego anonimowego autora, dlatego ich nie uznaję. :D
  Pozdrawiam,
  Geek of books&serials&films

  OdpowiedzUsuń
 7. Nikt Ci nigdy nie zaspojlerował książki?! SZCZĘŚCIARA!
  Mi w kółko ktoś spoileruje, nawet ja sama sprawdzając chociażby, ile stron ma powieść i przez przypadek czytając ostatnią linijkę... Eh!

  Dość długo nie było mnie w książkowej blogosferze, ale jestem i życzę wesołych świąt! Zapraszam też na mojego bloga i nową recenzję :)
  www.przerwa-na-ksiazke.blogspot.com

  Buziaki,
  Zuzia

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka