Pamiętnik

Tytuł: Pamiętnik
Autor: Nicholas Sparks
Ilość stron: 253
Wydawnictwo: Albatros
Tłumaczenie: Anna Maria Nowak
Rok wydania: 2015
Ocena: 8/10

Karty starego notatnika kryją historię romantycznego uczucia, które rozkwitło po zakończeniu II wojny światowej gdzieś w Karolinie Północnej. Starszy pan codziennie odczytuje ją mieszkającej w domu opieki kobiecie chorej na Alzheimera. To dzieje miłości dziewczyny z dobrego domu i ubogiego robotnika, którzy jako nastolatkowie spędzili razem jedno lato, a potem zostali rozdzieleni. Losy każdego z nich potoczyły się zupełnie innymi torami. Czy uda im się spotkać ponownie?Książki Sparksa nie mają skomplikowanej fabuły, tak samo jest i w tym przypadku. Autor przedstawia prawdziwą miłość w sposób prosty, ale jednocześnie wciągający i ujmujący za serce. W tej prostocie jest urok, który widać przez całą książkę.
Bohaterowie są zwyczajnymi ludźmi. Noah zaimponował mi swoją szczerością i miłością do poezji. Darzył Allie prawdziwym uczuciem i co do tego nie miał nigdy wątpliwości. Myślami był zawsze z nią. Dziewczyna natomiast wahała się, co można rozumieć, bo po wielu latach rozłąki znalazła znalazła nową miłość, przynajmniej tak jej się wydawało.
Sparks jest jednym z moich ulubionych autorów. Jego styl pisania jest prosty, ale umie trafić w serce czytelnika. W tej pozycji przedstawił piękną historię dwojga ludzi, o której trudno zapomnieć. W swojej lekturze umieścił kilka wspaniałych miejsc, a ich opisy sprawiały, że od razu pojawiał się uśmiech na mojej twarzy, bo wydawały się takie niezwykłe.
Pamiętnik to nie jest książka, o której jestem w stanie wiele napisać. Ją trzeba samemu przeczytać i zrozumieć, że tę historię trudno ubrać w słowa, dlatego gorąco polecam sięgnąć po tę historię. Jest naprawdę niezwykła i szybko się ją czyta. Sparks tworzy takie książki, o których trudno zapomnieć.

11 komentarzy :

 1. Książka czeka na przeczytanie ale w filmie zakochuję się za każdym razem jak go oglądam <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo miło wspominam Pamiętnik. Wzruszający i wypełniony wielką miłością :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki jeszcze nie przeczytałam, ale film uwielbiam <3 muszę koniecznie nadrobić twórczość Sparksa

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety, przez przypadek oglądałam już film, ale bardzo chcę przeczytać tę książkę :) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wstyd się przyznać, ale ani nie czytałam, ani nie oglądałam "Pamiętnika", chociaż już od dawna chodziła za mną ta historia. Mam jednak nadzieję, że w końcu to nadrobię. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Pamiętnik" to taka typowa ksiązka Sparksa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyznam, że nigdy nie czytałam tej książki, ani nie oglądałam filmu, ale muszę w końcu to nadrobić, bo jest to tak popularna historia, a ja jeszcze jej nie znam :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Książkę czytałam, połknęłam ją w kilka chwil i uważam, że to bardzo fajny debiut. Inne ksiązki Sparksa przemawiają do mnie bardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. I książka, i film bardzo dobre. :)
  Pozdrawiam!
  Hon no Mushi

  OdpowiedzUsuń
 10. Książki jeszcze nie przeczytałam, ale film uwielbiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Oglądałam film, który mnie oczarował <3

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka