Zanim się pojawiłeś - cytaty


"Są zwyczajne godziny i są godziny ułomne, kiedy czas zatrzymuje się i potyka, kiedy życie - prawdziwe życie - wydaje się toczyć gdzieś dalej."

"Nie dało się być tak blisko kogoś, czuć pod palcami jego napiętą skórę, oddychać tym samym powietrzem, nachylać się tuż nad jego twarzą i nie poczuć lekkiego zawrotu głowy."

"Jest teraz taki... inny. Jakby sobie postanowił, że nie będzie dostrzegał niczego pozytywnego. Przedtem był przekonany, że coś się zmieni."

"Czasem czułam się jak średniowieczny król Kanut Wielki, na próżno wygłaszający wyroki wobec wzbierającej fali chaosu i zniszczenia. Ale uwielbiałam swoją pracę. Wybrałam ją ponieważ wierzę w ład, w zasady moralne. Wierzę, że istnieje dobro i zło, choć można to uznać za staroświecki pogląd."

"Chciałam poprzez ten ogród powiedzieć mu, że różne rzeczy się zmieniają, rozwijają się albo obumierają, ale życie toczy się dalej. Że wszyscy jesteśmy częścią jakiegoś wielkiego cyklu, rytmu, którego zrozumienie dane jest jedynie Bogu."

"Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że muzyka może otwierać w człowieku różne rzeczy, przenosić go w różne miejsca, których nie przewidział nawet kompozytor. Odciskała w powietrzu swój kształt, którego pozostałości tak jakby można było zabrać ze sobą."

"Człowiek ma tylko jedno życie. I właściwie ma obowiązek wykorzystać je najlepiej, jak się da."

"Wyczuwałam w nim ogromny, utajony świat wewnętrzny, do którego nie pozwalał mi nawet zajrzeć. Przez ostatnie kilka tygodni miałam niepokojące uczucie, że ten świat się powiększa."

"Większość z nas tutaj miała taki dołek w jakimś momencie życia. Może twój przyjaciel właśnie przezywa coś takiego. Nie pozwól, żeby cię odepchnął. Staraj się nastawić pozytywnie. I przypomnij mu, że decyzja o tym, kiedy przychodzimy na ten świat i kiedy z niego odchodzimy, nie należy do niego, ale do Boga. On postanowił zmienić życie twojego przyjaciela, w swej mądrości, i może należy czerpać naukę z tego..."

"Jeśli ma kogoś ukochanego. będzie czuł, że ma po co żyć. Bez tego już wiele razy bym się poddała."

"Rozpłakałam się. Ale tym razem nie szlochałam głośno. Łzy płynęły cicho, jakby oczyszczając mnie z czegoś. Winy. Strachu. Kilku innych rzeczy, których nie umiałam nazwać."

"Wiem, że kiedy trzeba tak gwałtownie przestawić życie na nowe tory, to bywa przygniatające."

3 komentarze :

 1. Moja ulubiona książka! Najpiękniejsza na mojej półce :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie przymulają już same cytaty, nie jestem w stanie na pewno przeczytać tej książki :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne cytaty i równie cudowna książka i film ♥
  Pozdrawiam cieplutko ^.^
  Bukowy Czytajnik ♥
  www.ksiazkiponadniebo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka