Ja, Ty, My

Tytuł: Ja, Ty, My
Autor: Lisa Currie
Ilość stron: 188
Wydawnictwo: Feeria
Tłumaczenie: Marynia Bicz
Rok wydania: 2016
Ocena: 8/10

Tu nie ma złych odpowiedzi! Nie ma ograniczających Cię zasad! W tej książce jesteś cały TY i drugi TY i... To po prostu Wasza książka :)
Rozwiń skrzydła, puść wodze fantazji i baw się! 
Oto książka bez reguł, która zapewni świetną zabawę - a także podpowie Ci coś o Tobie i Twoich przyjaciołach. A przede wszystkim pozwoli nietypowo spędzić czas.
Ciasteczkowe wróżby, gryzmolenie wspólnego portretu, układanie Waszej piosenki przewodniej - wygłupy i relaks, albo jak wolisz: chwila namysłu i okazja do rozmowy - także o sprawach, o których czasem trudno mówić. Ale przede wszystkim to jest po prostu..............(dopisz własne oczekiwania od tej książki!)

Zacznę od tego, że nigdy nie ciągnęło mnie do książek tego typu, natomiast ta trochę mnie zaintrygowała swoim opisem. Obawiałam się, że to będzie coś typu Zniszcz ten dziennik, ale ta pozycja okazała się być idealnym pamiętnikiem, nie tylko dla przyjaciółek, ale także dla rodziny lub dla całej klasy. Dzięki tej książce może powstać oryginalna pamiątka, która będzie przypominać nam w przyszłości dawne lat.


W naszych czasach wszyscy jesteśmy zabiegani i nie mamy czasu dla siebie. Dopiero po pewnym okresie dowiadujemy się, że tak naprawdę mało o sobie wiemy, albo ile zmieniło się przez te kilka miesięcy, a może i nawet lat. Ta książka umożliwia rozpoczęcie nowej przyjaźni lub zaczęcia wszystkiego od nowa. Dzięki niej, nie tylko lepiej poznajemy siebie nawzajem, ale również własne "ja".


Wypełniając kolejne strony, zagłębiamy się w swojej pamięci i przypominamy najważniejszy wydarzenia, które przeżyliśmy z osobą, z którą wypełniamy tą książkę, jednocześnie dobrze się bawiąc, śmiejąc się i miło spędzając czas.  Wystarczy wziąć ze sobą tę pozycję i zwykły długopis i zabawa już się rozpocznie.
Możliwości na wypełnienie jej jest wiele. Tak jak wspominałam wcześniej, pozostanie nam pamiątka na całe życie. Razem tworzycie wehikuł czasu, który możecie gdzieś schować, a po paru latach wyciągnąć i pośmiać się ze swoich zwariowanych pomysłów. Moim zdaniem, nie trzeba wypełniać tej książki z kimś. Można to zrobić ze swoim starym "ja" i nowym "ja" i dzięki temu zobaczyć jak bardzo się zmieniliśmy przez te lata.

Podsumowując, Ja, Ty, My to idealna książka w formie pamiętnika dla wszystkich, umożliwiając zacieśnianie więzi nie tylko z przyjaciółmi, ale również z rodziną lub całą klasą. Ten niezwykły wehikuł czasu pozwala miło spędzić czas i poznać innych, ale także samego siebie.
Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Feeria.14 komentarzy :

 1. Widziałam - ładne, ciekawe :) ale raczej nie kupię :)
  http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś takie książki nie są dla mnie. Odkąd była premiera ''Zniszcz ten dziennik'' mam wrażenie, że na rynku jest wysyp książek podobnego pokroju. Zdecydowanie nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesujące... takie coś innego :) Kiedyś może być z tego piękna pamiątka :) Pozdrawiam Pośredniczka z posredniczkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Niezbyt przepadam za takimi książkami. To zdecydowanie nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. To książka nie dla mnie, raczej po nią nie sięgnę! :D
  Buziaki! :*
  http://cudowneksiazki.blogspot.com/
  PS obserwuję!

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwilbiam czytać ! świetny wybor ;)
  zmiloscidozdjec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja nie lubię zbytnio tego typu książek.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam tą książkę do recenzji i strasznie podoba się mi i mojej przyjaciółce! Jest świetnym pomysłem na spędzanie czasu razem :)
  onlybooks-jdb.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie lubię takich książek, ze zdjęć wydaje się fajna, ale jestem pewna, że nie kupiłabym jej.
  Buziaki, Kinn.
  http://zagubieni-w-ksiazkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie jestem przekonana do tej książki. Zniszcz ten dziennik i tego typu książko-podobne wytwory podbiły rynek, zalały księgarnię i już nie mogę na to patrzeć. Pomysł by prowadzić takie coś z przyjaciółką, czy kimś bliskim wydaje się jednocześnie fajny i denny - nie mogę zdecydować się, do czego jest tej książce bliżej :)
  Bądź tu teraz

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie lubię takich książek do uzupełniania, ale jak byłam młodsza uwielbiałam takie "pamiętniki" z zadaniami do wykonywania w gronie przyjaciół. Świetna zabawa!

  Pozdrawiam i zapraszam na nową recenzję,
  Przerwa na książkę
  Snapchat: przerwa_ksiazke

  OdpowiedzUsuń
 12. Moja zabawa z takimi książkami kończy się niestety około 20 strony :( Ale może kiedyś się przekonam, albo kupie siostrze :)
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten egzemplarz wydaje się dość fajnym pomysłem na zabicie nudy . ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. To raczej nie dla mnie, fajny pomysł, ale mnie nie ciągnie do takich rzeczy :P

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka