Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta

Tytuł: Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta
Autor: Claire North
Ilość stron: 460
Wydawnictwo: Świat Książki
Tłumaczenie: Tomasz Wyżyński
Rok wydania: 2015
Ocena: 3/10W chwili śmierci Harry August zawsze powraca do punktu wyjścia. Niezależnie od tego, co robi i jakie decyzje podejmuje, za każdym razem staje się chłopcem pamiętającym wszystkie fakty z życia, które przeżył dwanaście razy. Nic się nie zmienia, nigdy. Aż do teraz. Kiedy nadchodzi kres jedenastego życia Harry'ego, przy jego łóżku pojawia się dziewczynka, która mówi: "O mało mi nie umarłeś, doktorze. Muszę wysłać wiadomość w przeszłość".
Oto opowieść o wcześniejszych - i późniejszych - wydarzeniach z życia Harry'ego. Podejmuje on próbę ocalenia przeszłości, której nie może zmienić. Stara się uratować przyszłość, by nie dopuścić do katastrofy.

Harry'ego Augusta poznajemy przy jego 11 śmierci. Jest on nietypową osobą, bo za każdym razem się odradza i pamięta wszystko z poprzedniego życia, dzięki czemu po ponownych narodzinach staję się dzieckiem mądrzejszym od dorosłych. Okazuje się, że jest wiele osób takich jak główny bohater, które należą do Bractwa Kronosa żyjąc wedle pewnych zasad. Bohater każdy swój żywot przeżywa w inny sposób. Można powiedzieć, że jego dotychczasowe życie zmieniło się wraz z przybyciem dziewczynki, która przekazuje mu wiadomość z przyszłości.

Jest to pierwsza książka Claire North, którą czytałam i prawdopodobnie ostatnia. Do przeczytania skusiła mnie przede wszystkim okładka, ale także świetne opinie jakie zdobyła. Niestety powieść ta okazała się jednym wielkim dnem jak dla mnie. Przez większość książki autorka opisuje wcześniejsze żywoty Harry'ego, które potem zaczynają się przeplatać z jego aktualnym życiem, przez co idzie się zgubić i zapomnieć o tym co się czytało. Większość wątków moim zdaniem jest bardzo naukowych i ciągle przeplata się wojna przez co język staje się bardzo trudny i niezrozumiały. W pewnym momencie jak czytałam całkowicie nie wiedziałam co się dzieje i o czym jest tak książka. Postanowiłam ją dokończyć, bo myślałam, że będzie jakieś wielkie wow co pozwoli mi zmienić zdanie o tej powieści, niestety się rozczarowałam, bo nic takiego nie było.Książka nie wywołuję żadnego zainteresowania ani żadnych emocji. Dawno nie czytałam czegoś takiego. Jedynie co mi się podobało to z jakieś 5 ostatnich rozdziałów, które były już zrozumiałe i nie przeplatały się ze wcześniejszymi żywotami ani między rozdziałami nie były poruszane wątki, które nie wiadomo skąd się wzięły. Nie rozumiem fenomenu tej pozycji, może kiedyś podejmę się przeczytania jej na nowo, ale jak na tą chwilę książka mi się bardzo nie podobała i ocena, którą ode mnie uzyskała jest zdecydowanie za okładkę i te 5 ostatnich rozdziałów.

8 komentarzy :

 1. Książka nie wydaje mi się zbytnio ciekawa. Raczej po nią nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tej książce wiele i być może sięgnę po nią w przyszłości!
  Ponadto okładka bardzo mi się podoba.

  zapraszam:
  www.przerwa-na-ksiazke.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ocenka 3? Hm... po opisie nie wydaje mi się, że jest ciekawa :D
  Nie przeczytałabym tego za darmo :p

  http://blog-bloggerek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawila mnie ta ksiazka, przede wszystkim ze wzgledu na mase pozytywnych opinii... ale teraz juz wiem, ze lepiej ja sobie darowac, gdyz nie lubie niezrozumialych powiesci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie akurat nie zaciekawiła ta książka
  http://official-patty.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe, chciałam ją kupić ze względu na opis, ale chyba zrezygnuje:(
  http://ich-perspektywy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojej, pierwsza negatywna ocena!
  Po przeczytaniu Jej wszystkie życia, bardzo interesuje mnie wątek ponownego odradzania się. ^_^ Dlatego więc mimo twojej niepochlebnej opinii i tak z chęcią przeczytałabym tę powieść. ^_^

  http://strefa-czytania-obowiazuje-wszedzie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja ją już czytałam i jestem zachwycona. Bardzo mi się spodobała ;))
  pozdrawiam ;)
  Latające książki

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka