Demonolodzy. Ed i Lorraine Warren

Tytuł: Demonolodzy. Ed i Lorraine Warren
Autor: Gerald Brittle
Ilość stron: 352
Wydawnictwo: Esprit
Rok wydania: 2016
Ocena: 8/10

Uważasz, że duchy są zwykle odpowiedzialne za nawiedzenia starych i opuszczonych domów?
Nic nie wiesz o świecie duchów.
Myślisz, że laleczki są słodkie i niewinne?
Historia opętanej lalki Annabelle zmusi cię do tego, żeby zastanowić się nad tym raz jeszcze.
Straszą cię dziwne hałasy, trzaskanie drzwiami i niepokojące dźwięki?
Naprawdę przerazi cię historia o poltergeiście z Enfield.
Książka Demonolodzy, która przez wiele tygodni znajdowała się na liście bestsellerów „New York Timesa”, ujawnia zdumiewające mechanizmy, które kryją się za wydarzeniami nadprzyrodzonymi i wyjaśnia, dlaczego opętanie czy nawiedzenie może spotkać każdego z nas. To wstrząsające archiwum Warrenów, wybitnych amerykańskich demonologów, tropicieli zjawisk mrożących krew w żyłach, jest dowodem na to, jak niewiele wiemy o świecie duchowym. Opisane tu wydarzenia stały się inspiracją dla twórców filmów Obecność i Obecność 2.


Ostatnio miałam duży zastój czytelniczy i chciałam sięgnąć po coś innego. Wypadło na Demonologów. Nie stawiałam tej pozycji żadnej poprzeczki, bo sądziłam, że nie wzbudzi we mnie emocji. Książka nie okazała się być lekka i przyjemna w czytaniu, tak jak sobie wyobrażałam. Ta lektura zdecydowanie nie nadaje się na jedno posiedzenie. Należę do osób, których zjawiska paranormalne i wszelkiego rodzaju horrory nie ruszają, ale ta książka sprawiła, że przez kilka nocy czułam się nieswojo we własnym łóżku.
Demonolodzy to wielka księga wiedzy o demonach. Historie ludzi, którzy mieli styczność z siłami nieczystymi wzbudziły we mnie lęk, ale czytałam je z wielkim zaciekawieniem. Nadal nie jestem w stanie wyobrazić sobie co mogły czuć osoby w tych przerażających chwilach dla nich.
Książka przedstawia również historię Eda i Lorraine. Dowiadujemy się, co skłoniło ich do podjęcia decyzji o wyborze tego zawodu, a nie innego. Widzimy problemy z jakimi się zmagali każdego dnia. Ta pozycja pozwala nam wejść na chwilę do ich życia i zobaczyć czym zajmują się demonolodzy i na czym ich praca dokładnie polega. Przez całą swoją karierę Warrenowie zgromadzili pokaźną kolekcję przedmiotów opętanych przez demony, które nadal są uważane za niebezpieczne, a wśród nich znalazła się, prawdopodobnie wszystkim znana lalka Annabelle.
Książka nie jest łatwa w odbiorze. Trzeba się wyciszyć, aby móc ją spokojnie przeczytać. Lektura jest przepełniona widzą i różnymi informacjami, dzięki temu pełni rolę przestrogi przed siłami nadprzyrodzonymi. Temat demonów został wyczerpany w 100% i idealnie dopracowany. W książce zostały również umieszczone fotografie przedstawiające zniszczenia pozostawione przez demony, a także samych Warrenów.
Podsumowując książka wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Nigdy nie interesowałam się literaturą faktu, ale dzięki tej pozycji będę musiała sięgać po więcej lektur z tego gatunku. Osobom, które wierzą w paranormalne zjawiska, książka zagwarantuje nieprzespane noce, pełne lęku i być może nawet różnych przewidzeń. Polecam ją wszystkim osobom, które interesują się tą tematyką, a także tym, którzy chcieliby odkryć wnętrze tej pozycji.

3 komentarze :

  1. Oj, skoro trochę strachu i niepokoju było przy lekturze, to ja sobie odpuszczę. Mieszkam teraz sama, więc takie książki to chyba nie jest najlepszy pomysł. :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka w sam raz dla mnie, interesuje się takimi sprawami. Mam tylko nadzieje, że po przeczytaniu nie będę się bardzo bała :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Oglądałam "Obecność" i bardzo mi się podobała. Książka zdecydowanie dla mnie, ponieważ historie związane ze zjawiskami paranormalnymi zawsze mnie ciekawią. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka