Albo, albo TAGHejka! Przepraszam Was, że posty rzadko się pojawiają, ale nadal nie wyrabia z nauką w szkole i nawet nie mam czasu dla siebie. Mam nadzieję, że to niedługo minie oraz będę miała więcej czasu na czytanie. Następnie chciałabym się Was jeszcze zapytać, której książki recenzję chcielibyście następnie przeczytać (po Endgame). Ja osobiście nie mogę się zdecydować, za którą się potem zabrać, dlatego zrobiłam ankietę i liczę, że poświęcicie minutkę i odpowiecie ankieta. Co do Igrzysk śmierci znajdujących się w niej to chciałabym odświeżyć sobie całą trylogię przed 2 częścią Kosogłosa.
Teraz przejdźmy do rzeczy. Zostałam nominowana przez Otwartą księgę do Albo, albo TAG za co bardzo dziękuję. Akurat znalazłam chwilę czasu, więc z chęcią odpowiem na pytania. Także zaczynajmy!

1.  Wolisz czytać tylko trylogie czy powieści jednotomowe?

Osobiście najczęściej sięgam po trylogie niż powieści jednotomowe, bo jeśli książka mi się bardzo spodoba to nie chce rozstawać się tak szybko z bohaterami tylko dalej razem z nimi wszystko przezywać.

2. Wolisz czytać tylko autorki czy tylko autorów?

Jak sami dobrze wiecie autorem mojego życia jest Nicholas Sparks, ale więcej książek, które posiadam zostały napisane przez autorki, także myślę, że wolę autorki a Sparks jest wyjątkiem.

3.  Wolisz kupować tylko w empiku czy tylko na stronach internetowych?

Ostatnio wole kupować przez internet, bo jak wszyscy wiemy jest taniej, ale bywają takie momenty, że ja czuję tak wielką potrzebę zakupu nowej książki, że wtedy lecę do empika i tam wydaje swoje pieniądze.

4.  Wolisz żeby wszystkie książki zostały zekranizowane czy przekształcone w serial?

Lubię oglądać filmy i seriale i tutaj jest mi się trudno zdecydować Jeśli film mi się bardzo spodoba, a jest na podstawie jednotomowej książki to potem czuję  taką pustkę w środku tak jak po przeczytaniu genialnej książki i w taki momentach chciałabym, żeby powstał serial, bo wiadomo, że będzie dłużej. Z drugiej strony w roku szkolnym nie mam czasu na seriale i wygodniej mi obejrzeć film, który trwa 2 godziny niż serial, który ma z 5 sezonów a odcinek trwa z godzinę. Także raczej wolałabym, aby książki zostały zekranizowane i przyznaje, że to był bardzo trudy wybór.

5.  Wolisz czytać 5 stron dziennie czy 5 książek tygodniowo?

Tutaj chyba każdy odpowie tak jak ja, że wolałaby czytać 5 książek tygodniowo, gdyby oczywiście to było możliwe. Na wakacjach owszem jest możliwe, ale w roku szkolnym dla mnie sukcesem byłoby przeczytać 5 książek w ciągu miesiąca, a co dopiero w tygodniu.

6.  Wolisz być profesjonalny recenzentem czy autorem książek?

Zawsze chciałam napisać swoją książkę, nawet zaczęłam w tym roku, ale skończyła mi się wena. Także jakbym miała możliwość kiedyś w przyszłości to wolałabym być profesjonalnym autorem książek.

7.  Wolisz czytać 20 swoich ulubionych książek w kółko i w kółko, czy czytać tylko nowe lektury?

Mam nadzieję, że nie chodzi tu o lektury szkolne, bo jeśli tak wolałabym czytać 20 ulubionych książek, ale jeśli chodzi o inne nowe książki to oczywiście wolałabym właśnie czytać nowe dzieła.

8.  Wolisz być bibliotekarzem czy sprzedawcą książek?

Dla mnie to się niczym nie różni, ale w sumie wolałabym być sprzedawcą książek, bo w księgarniach zazwyczaj nowe tytuły są szybciej niż w bibliotekach + ja nie wypożyczam książek, więc jakoś za bardzo mnie tam nie ciągnie.

9. Wolisz czytać tylko jeden ulubiony typ literatury czy wszystko poza swoim ulubionym typem literatury?

Mam w sumie 3 ulubione gatunki i oczywiście, że wybrałam bym tylko je, bo poza nimi raczej innych nie czytam.

10.  Wolisz czytać tylko książki fizyczne czy tylko e-booki?

Oczywiście, że tylko książki fizyczne. Ja jestem przeciwna e-bookom. Kiedyś próbowałam czytać, ale mnie strasznie bolały oczy. Jeśli chodzi o książki fizyczne to kocham ich zapach i uwielbia czuć jej ciężar w ręce podczas czytania. Książki fizyczne mają w sobie to coś i w życiu bym ich nie zamieniała na e-booka.

Mam nadzieję, że TAG Wam się podobał i jeszcze raz dziękuję za nominacje. Postaram się jak najszybciej dodać kolejną recenzję.

5 komentarzy :

 1. Fajnie, że odpowiedziałaś na moją nominację^^!
  Zgadzam się z Tobą w każdej odpowiedzi, ja wybrałem tak samo. :)
  Pozdrawiam! *.*
  Otwarta księga

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochaam tagi<3
  Twoje odpowiedzi są super!
  Czekam na recenzję :*
  Zapraszam do mnie zapiskizgredka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Super TAG i fajne odpowiedzi ;D
  Z niektórymi się zgadzam ! :)

  Pozdrawiam :*
  http://coraciemnosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne odpowiedzi. Też wykonywałam ten tag.
  Pozdrawiam.
  Między Stronami

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również jestem przeciwna e-bookom, jakoś nie mogę się do nich przekonać ;)
  Aleja Czytelnika

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka